Zabiegi aparaturowe

Oferujemy Państwu szereg zabiegów wykonywanych  specjalistyczną aparaturą kosmetyczną.

 

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

 

mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, nazywana także mikropeelingiem kontrolowanym, stanowi jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania skóry. Ta nowoczesna technika polega na ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia wyposażonego w ścierające głowice kontrolujące strumień kryształków, które uruchomione są dzięki powstaniu próżni. Kryształki uderzają o powierzchnię naskórka z dużą prędkością, dzięki czemu stopniowo, w delikatny sposób ścierają się martwe komórki i zanieczyszczenia. Kryształy oraz zrogowaciały naskórek trafiają do oddzielnego pojemnika znajdującego się w urządzeniu do wykonania zabiegu.

Umiarkowane usuwanie wierzchnich warstw naskórka w jego podstawowej warstwie prowadzi do szybkiego i niezwykle intensywnego powstawania nowych komórek. Zastępują one uszkodzone komórki bez ryzyka powstawania blizn czy nierównomiernego złuszczenia. Mikrodermabrazja jest nazywana kontrolowaną, gdyż głębokość peelingu a także ilość naskórka przeznaczonego do zrogowacenia są oceniane indywidualnie przez kosmetyczkę w zależności od rodzaju skóry. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny - złuszczenie następuje

stopniowo i odbywa się tylko w epidermie, czyli zewnętrznej warstwie naskórka. Mikrodermabrazja nie niesie za sobą takiego ryzyka wystąpienia powikłań jak po peelingach chemicznych, dermabrazji lub resurfaceingu laserowego. (www.mikrodermabrazja.info)

 

 PEELING KAWITACYJNY

 

peeling-kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to ostatnio popularny zabieg oczyszczania, złuszczania skóry, który wykon ywany jest za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Zabieg poza złuszczeniem zapewnia skórze mikromasaż, który po prawia krążenie i dotlenienie skóry.

Kawitacja poza poprawą mikrokrążenia i dotlenienia skóry znacznie intensyfikuje wnikanie substancji pielęgnujących w głąb skóry. Peeling kawitacyjny polecany jest w szczególności dla osób z przetłuszczającą się skórą, ponieważ usuwa zalegające w porach skóry sebum, a przy regularnym stosowaniu zmniejsza też przetłuszczanie.

Po wykonanym peelingu kawitacyjnym możemy oczekiwać znacznego oczyszczenia skóry. Co ważne odbywa się to w bezbolesny i komfortowy sposób. Skóra po kawitacji jest gładka i odświeżona. Dodatkowo neutralizowanie bakterii wpływa na zmniejszone powstawanie pryszczy i zapalnych zanieczyszczeń.

Kawitacja także:
- usuwa przebarwienia
- poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
- zmniejsza ilość zanieczyszczeń
- poprawia mikrokrążenie
- poprawia nawilżenie
- usuwa martwe komórki skóry
- poprawia strukturę blizn

Peeling kawitacyjny polecany jest w szczególności dla bardzo delikatnej oraz cienkiej skóry, reagującej nadwrażliwością. Jest stosowany także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.

 

SONOFOREZA (ULTRADŹWIĘKI)

 

Sonoforeza jest to metoda, która wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do działania na głębsze warstwy skóry poprzez stymulujący mikromasaż.

Stosowanie sonoforezy ma dobroczynny wpływ na skórę, zwalczając efekty przedwczesnego starzenia.

Sonoforeza to przede wszystkim relaksujący masaż oraz niezwykle wydajny sposób wtłaczania w głąb skóry substancji odżywczych oraz aktywnych. Podczas zabiegu wytwarzane jest ciepło wewnątrz skóry, które penetruje tkanki. Sonoforeza również odpręża skórę i mięśnie poprzez głęboki mikromasaż, który poprawia przepływ krwi i limfy. W rezultacie poprawiony jest metabolizm komórek oraz ich regeneracja. Emitowane podczas zabiegu ultradźwięki przyczyniają się do ułatwienia penetracji substancjom leczniczym, które działają: uszczelniając naczynia krwionośne, leczą zmiany trądzikowe, dotleniają oraz kondycjonują skórę.

 

GALWANIZACJA 

 

galwanizacja

Galwanizacja - to zabieg leczniczy wykorzystujący przepływ prądu stałego, przy użyciu dwóch elektrod. Zabieg może trwać od 5 do 20 minut, w zależności od miejsca, gdzie się zabieg leczniczy stosuje. Cała terapia zazwyczaj składa się z 10-20 zabiegów. Wysyłany do ciała prąd powoduje zwiększenie przepuszczalności błon w tkankach, co prowadzi do zwiększenia metabolizmu i lepszego odżywienia tkanek, stosowany między innymi przy zaniku mięśni. Zabieg wykonuje się w obrębie tułowia, kończyn, głowy i szyi.

 

 

 

 

PRĄDY D'ARSONVALA

 

Prądy d'Arsonvala są jedną z odmian prądów wysokiej częstotliwości. Stosuje się je w tzw. darsonwalizacji. Ich działanie biologiczne polega na bezpośrednim wytworzeniu minimalnej ilości ciepła w tkankach podczas oddziaływania energii elektromagnetycznej na organizm. Urządzenie wytwarza ozon za pomocą wyładowań elektrostatycznych. Zabieg ten polega na wykorzystaniu wyżej wspomnianych prądów o częstotliwości w granicach od 300 do 500 kHz. Działanie prądów d’Arsonvala opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Iskrzenie, które powstaje miedzy elektrodą a skórą ma korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy – ustalając ich mimikę. Wytwarzający się ozon posiada działanie dezynfekujące. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w tkance skórnej. Zabieg darsonwalizacji działa przeciw trądzikowi, przedwczesnemu więdnięciu skóry oraz przeciw wypadaniu włosów. Prądy d'Arsonvala stosuje się także : w leczeniu nerwobóli, zaburzeń czucia skórnego, świądu i odmrożeń.